W dniach 9-11 marca br. PKP Informatyka uczestniczyła w XIII konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”. Na konferencji zaprezentowaliśmy się wspólnie z Kolejowymi Zakładami Łączności, naszą spółką zależną.

Pierwszego dnia konferencji pan Jakub Prusik – członek zarządu naszej firmy przedstawił prezentację: „Kierunki rozwoju PKP Informatyka spółka z o.o. Usługi IT dla sektora transportu kolejowego i administracji publicznej”.

Konferencja „Telekomunikacja i informatyka na kolei” jest największym wydarzeniem w Polsce, będącym kolejową platformą wymiany informacji i opinii pomiędzy projektantami, producentami, inwestorami, instytucjami finansującymi oraz użytkownikami produktów i usług teleinformatycznych. Z roku na rok skupia coraz większą liczbę osób. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział około 320 przedstawicieli firm i instytucji, będących zarówno beneficjentami, jak i dostawcami rozwiązań teleinformatycznych.

Konferencja objęła bardzo szeroki zakres tematyczny: od zintegrowanych systemów sprzedaży biletów, systemów informacji pasażerskiej, łączności dyspozytorskiej, przewodowych i radiowych środków łączności, technologii GPS i GSM-R, przez systemy ERTMS i ETCS, monitoring, kontrolę dostępu, po Cloud Computing, ITSy, Big Data, Data Center oraz aspekty prawne szyfrowania danych i tworzenia kopii zapasowych.

Udział w tym wydarzeniu był dla nas doskonałą okazją do oceny rynku, prowadzenia rozmów z klientami o ich potrzebach IT w mniej formalnych okolicznościach, budowania relacji.

TiINK4TiINK3