Jest ergonomiczna, prosta w obsłudze i niezbędna, gdy jeździmy samochodem hybrydowym lub elektrycznym. A do tego będzie produkowana przez Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy. Grupa PKP Informatyka w hali Wojskowych Zakładów Lotniczych 26 kwietnia br. zaprezentowała swój najnowszy produkt – stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Zamiast benzyny czy oleju napędowego – prąd. Powszechnie używane samochody z napędem elektrycznym to już nie wizja szalonego naukowca, ale niedaleka przyszłość – uważają eksperci od motoryzacji. Taki widok na polskich ulicach na razie jest rzadkością, ale na Zachodzie już nie. – Odpowiadamy na potrzeby rynku. Musimy być gotowi do tego, żeby sprostać tym wymaganiom. Kolej jest taką instytucją, która chce pójść do przodu, chce odpowiadać na wyzwania nowoczesności – przekonuje Tomasz Miszczuk, prezes Grupy PKP Informatyka.

Dzięki takiej stacji będzie można naładować samochód elektryczny lub rower typu e-bike. Proste w obsłudze urządzenie, jest zaopatrzone w ekran dotykowy, za pomocą którego właściciel pojazdu dokonuje wyboru ilości energii elektrycznej i płaci kartą. Słupki mogą być wykorzystywane w każdym miejscu w mieście, gdzie jest poprowadzona sieć elektryczna. – Ten słupek posiada dwie możliwości ładowania: prądem trójfazowym, a także prądem zwykłym – wyjaśnia Krzysztof Magierowski, prezes KZŁ.

Premiera stacji do ładowania pojazdów elektrycznych odbyła się z udziałem dealera BMW firmy Dynamic Motors z Bydgoszczy, który posiada w swojej ofercie pojazdy elektryczne i hybrydowe.

http://www.bydgoszcz.tvp.pl/30123935/na-takiej-stacji-z-bydgoskiej-firmy-naladujesz-auto-lub-erower

Źródło: TVP Bydgoszcz