29 stycznia 2013 roku Marcin Iwaszkiewicz został powołany na stanowisko prezesa zarządu Kolejowych Zakładów Łączności sp. z o.o.

Marcin Iwaszkiewicz posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu pionami sprzedaży i rozwoju usług IT w międzynarodowych instytucjach. Jest ekspertem z zakresu przygotowywania strategii rozwoju podmiotów gospodarczych. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej kierował dużymi zespołami pracowników w czasie kluczowych zmian na rynku. Nadzorował m.in. połączenie oferty produktowej i sprzedażowej w ramach fuzji dużych instytucji finansowych. Jest wysokiej klasy specjalistą z zakresu motywowania pracowników. Ukończył Szkołę Główną Handlową – kierunek: Finanse i Statystyka.

Funkcję członka zarządu Kolejowych Zakładów Łączności nadal sprawować będzie Piotr Kufel, który swoją doskonałą znajomością branży będzie wspierał działania nowego prezesa. Andrzej Mrówczyński, który dotychczas pełnił funkcję prezesa KZŁ, pozostanie doradcą zarządu spółki.

– Chcemy znacznie zwiększyć skalę działalności i wejść z ofertą produktową na nowe rynki. Naszą ambicją jest również wsparcie PKP S.A. w realizacji długofalowej strategii rozwoju, a w szczególności w obszarach poprawy informacji dla podróżnych oraz bezpieczeństwa. Powiązanie KZŁ i PKP Informatyki, czyli producenta nowoczesnych urządzeń z dostawcą oprogramowania przynosi szereg synergii, które należy szybko i umiejętnie wykorzystać. Dlatego potrzebujemy menedżera z doświadczeniem i wizją, zorientowanego na osiąganie wyników i konsekwentnego w działaniu – mówi Łukasz Grzesło, członek zarządu „PKP Informatyka” spółka z o.o.

– Siła KZŁ tkwi w elastycznym podejściu do klienta i dopasowaniu oferty do jego potrzeb i oczekiwań. Kolejowe Zakłady Łączności dostarczają rozwiązania „szyte na miarę” zarówno jeżeli chodzi o wygląd urządzeń, jak i ich funkcjonalność. Dostrzegam olbrzymie szanse dalszego rozwoju spółki, choć zdaję sobie sprawę, że musimy stawić czoło wielu wyzwaniom. Z jednej strony sytuacja jest sprzyjająca: powstają nowi przewoźnicy pasażerscy, remontowane są kolejne dworce i przystanki, rozwijane są systemy poboru opłat, a więc realizowanych jest szereg projektów, w których mamy kompetencje i doświadczenie. Z drugiej strony działamy na rynku mocno konkurencyjnym, często rywalizując o kontrakty z dużymi zagranicznymi korporacjami. Dlatego musimy prowadzić szereg działań równolegle – mówi Marcin Iwaszkiewicz, nowy prezes zarządu Kolejowych Zakładów Łączności.