1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia upamiętniamy żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy nie złożyli broni i nie pogodzili się z okupacją sowiecką Polski po II Wojnie Światowej. Na licznych apelach i uroczystościach Polacy oddają hołd Bohaterom.

Prezes PKP Informatyka Tomasz Miszczuk wziął udział w uroczystościach ku czci Żołnierzy Niezłomnych na Zamku Królewskim w Lublinie, gdzie w latach 1944-1954 znajdowało się więzienie Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego.

Członek Zarządu PKP Informatyka Radosław Zawierucha zapalił znicze i złożył wiązankę od spółki PKP Informatyka w Panteonie – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych na wojskowych Powązkach.

Od 1 do 15 marca na Dworcu Warszawa Centralna można zobaczyć wystawę „Czas Niezłomnych”, prezentującą postacie i wydarzenia z historii polskiego podziemia niepodległościowego po 1944 roku. W ramach akcji Grupy PKP na dworcach w całej Polsce na nośnikach będących w zasobach PKP S.A. zostaną umieszczone wizerunki Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny „Inki”. Na dworcach znajdą się także plakaty z kodem QR prowadzącym do strony edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej. W ten sposób Grupa PKP i IPN chcą zachęcić pasażerów, by w trakcie podróży pociągiem zapoznali się z historią Żołnierzy Niezłomnych. Rozpowszechniane będą także broszury przygotowane przez IPN. Projekt graficzny kampanii przygotowała PKP Informatyka. Zachęcamy do przeczytania informacji na temat akcji na stronie PKP S.A.