PKP Informatyka po raz kolejny zdobyła statuetkę Media Kreator, tym razem w kategorii rebranding za zmianę wizualizacji wszystkich elementów spółki, m.in. logo. Zajęliśmy ex aequo pierwsze miejsce wraz z PKP S.A.

W kategorii GADŻET I POLIGRAFIA zwyciężył projekt firmy Bombardier Transportation (ZWUS) Polska, która zgłosiła „podręczny fotoplastikon” – prezentujący za pomocą techniki stereoskopowej produkty i systemy firmy Bombardier. Pierwsze miejsce w kategorii EVENT/KONFERENCJA zajęła spółka LOTOS Kolej, która została uhonorowana za organizację Dni Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka w 2013 r. W kategorii DZIAŁANIA INTERNETOWE nagrodę zdobyła Pomorska Kolej Metropolitalna za interaktywne wykorzystanie narzędzi internetowych w komunikacji społecznej. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała zaś PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście za oficjalną witrynę internetową spółki. Dwie spółki zajęły ex aequo pierwsze miejsce w kategorii REBRANDING – PKP S.A. za projekt identyfikacji wizualnej Dworca Warszawa Centralna oraz PKP Informatyka za zmianę wizualizacji wszystkich elementów spółki, m.in. logo. W kategorii KREATOR IDEI za wyjątkowe zasługi dla firmy i twórczą postawę nagrodę zdobył Dariusz Bekas z PKP Energetyki. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała też Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich. Firma Koleje Mazowieckie zwyciężyła w kategorii NIESTANDARDOWY PROJEKT za organizację konkursu na malaturę swoich pojazdów. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła firma Tines Capital Group, zgłaszając do konkursu swój film korporacyjny.

Statuetki MediaKreator zostały wręczone podczas Wigilii Gospodarczej – oficjalnego, przedświątecznego spotkania przedstawicieli branży transportowej, budowlanej, gospodarki morskiej, energetycznej, górniczej i informatycznej – która odbyła się 9 grudnia 2014 r. w hotelu Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą.