pkp_group-icon

GRUPA PKP INFORMATYKA

pkp_circle-1

SYSTEMY INFORMACJI PASAŻERSKIEJ

 

W tym obszarze KZŁ dostarcza systemy informacji wizualnej i głosowej, systemy zapowiadania (megafony i DSO) oraz systemy sieci czasu. Elementy tych systemów, np. tablice LCD, LCD-TFT (monitorowe), są produkowane w zakładzie spółki w Bydgoszczy. Ich format i typ zależy od potrzeb Klienta. Dzisiaj zdecydowana większość polskich dworców kolejowych wyposażona jest w rozwiązania KZŁ. Na przykład na dworcu Warszawa Centralna w hali głównej KZŁ zamontowały największe w Europie kolejowe tablice informujące o odjazdach i przyjazdach pociągów.

SYSTEMY BILETOWE

 

KZŁ są również producentem stacjonarnych i mobilnych automatów biletowych. Projektując automaty do sprzedaży biletów, zespół KZŁ zawsze myśli o użytkowniku – aby zakup biletu był intuicyjny, ilość kroków minimalna, a sposób płatności dowolny: gotówką, kartą płatniczą lub telefonem komórkowym.

pkp_circle-2

pkp_circle-3

SYSTEMY PARKINGOWE

 

To parkomaty, infomaty, systemy naprowadzania na wolne miejsca parkingowe. Funkcje można również łączyć, np. parkomat z infomatem. Parkomaty mogą być wyposażone w zasilanie solarne, obsługiwać karty miejskie, doładowywać karty bezstykowe.

SYSTEMY ŁĄCZNOŚCI DYSPOZYTORSKIEJ

 

To dedykowana łączność technologiczna na kolei. Zapewniają wielokierunkową komunikację pomiędzy posterunkami znajdującymi się w obrębie danej stacji kolejowej, sąsiednimi stacjami, dyspozytorem odcinkowym i posterunkami rozmieszczonymi wzdłuż linii kolejowej czy w obrębie LCSu.

pkp_circle-4

pkp_circle-5

SYSTEMY POKŁADOWE

 

Montowane w pojazdach komunikacji publicznej zarówno miejskiej, jak i kolejowej. Oparte o łączność IP lub analogową. To systemy nagłośnieniowe, monitoring, interkomy, informacja pasażerska, nośniki reklam, komputery pokładowe, zliczanie liczby pasażerów, kasowniki, a także mobilne biletomaty.

       
WordPress Video Lightbox