Tegoroczny 23. Finału WOŚP poświęcony jest zarówno dzieciom jak i seniorom. Fundusze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki nad starszymi. Grupa PKP po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem na aukcje dobroczynne trafią prawdziwe kolejowe rarytasy – od wyjątkowego dnia z Pendolino, po specjalnie szlifowaną szynę.

Pakiet „Usiądź za sterami Pendolino” – aukcja organizowana pod znakiem pociągu kategorii Express InterCity Premium. Zwycięzca licytacji poprowadzi lokomotywę na nowoczesnym symulatorze, który w pełni odwzorowuje wszystkie doznania, jakich doświadczają maszyniści. Pakiet obejmuje również zwiedzanie warszawskiego centrum serwisowego obsługującego najnowsze pociągi PKP Intercity. Finałem kolejowej wycieczki będzie wyjątkowa podróż w kabinie maszynisty tego supernowoczesnego pociągu. Na polskich drogach nie rozpędzimy się do 200 km/h – warto spróbować szybkiej jazdy pociągiem PKP Intercity!

Aukcję znajdziesz tutaj: http://aukcje.wosp.org.pl/usiadz-za-sterami-pendolino-i1248435

Pakiet „Zostań głosem dworca Warszawa Centralna” – to kolejna propozycja aukcji przygotowana przez Grupę PKP na Finał WOŚP. Na zwycięzcę licytacji czeka spotkanie z konsoletą i mikrofonem oraz rozkładem przyjazdów i odjazdów pociągów na dworcu Centralnym. – Mamy nadzieję, że ten pomysł zyska wielu zainteresowanych – mówi Paweł Wojciechowski, prezes Fundacji Grupy PKP, która jest koordynatorem akcji – To oferta kierowana nie tylko do miłośników kolei, ale także osób, które przez kilka godzin chciałyby sprawdzić się jako zapowiadający pociągi na najbardziej znanym dworcu w Polsce. A ponieważ chcemy, by głos zwycięzcy aukcji na dłużej pozostał w pamięci podróżnych, proponujemy mu również rolę lektora w audioprzewodniku po Warszawie Centralnej. Audioprzewodnik udostępniony zostanie w sieci w formie pliku mp3, który na dworcu można będzie ściągnąć za pośrednictwem bezpłatnej usługi _PKP_WIFI.

Na pożegnanie tego niecodziennego spotkania z dworcem, zwycięzca aukcji otrzyma zestaw unikatowych gadżetów z logo Warszawy Centralnego.

Aukcję znajdziesz tutaj: http://aukcje.wosp.org.pl/zostan-glosem-dworca-warszawa-centralna-i1248484

Model pociągu – biały kruk wśród modeli Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych

Wszystkich, którzy od dzieciństwa marzyli o posiadaniu własnej „kolejki” zainteresuje z pewnością licytacja modelu pociągu, a dokładnie modelu Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego. Wykonany z dbałością o szczegóły eksponat stanowi niespotykane na torach połączenie dwóch EZT-ów: ED – 59 Acatus i ED – 74 Bydgostia. Ponad dwumetrowy skład zamknięty jest w szklanej gablocie. Niepowtarzalna okazja dla fanów kolejnictwa.

Aukcję znajdziesz tutaj: http://aukcje.wosp.org.pl/model-pociagu-bialy-kruk-wsrod-modeli-ezt-i1248417

Kolekcja zdjęć z wystawy „Wikiespedycja kolejowa 2014″

Wprost z wystawy w warszawskim Muzeum Kolejnictwa na aukcję Grupy PKP trafia kolekcja 25 zdjęć z wystawy „Wikiespedycja kolejowa 2014″. Zdjęcia zostały wykonane przez dwóch młodych miłośników kolei – Michała Klincewicza (Wikipedysta „Travelarz”) i Dawida Licheniaka (Wikipedysta „Lichen99″).

Oryginalne plansze z fotografiami prezentującymi m.in. dworce kolejowe wydrukowane zostały w formacie B1 na planszach PCV. Z pewnością będą cieszyć nie tylko miłośników kolei!

Aukcję znajdziesz tutaj: http://aukcje.wosp.org.pl/kolekcja-zdjec-z-wystawy-wikiespedycja-kolejowa-i1248059

Unikatowa statuetka – oryginalna szyna kolejowa od PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Pięknie oszlifowany, piętnastocentymetrowy, fragment szyny przekazany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to przykład nietypowego spojrzenia na zwyczajne przedmioty. Idealna „nagroda” dla miłośników kolei.

Aukcję znajdziesz tutaj: http://aukcje.wosp.org.pl/unikatowa-statuetka-oryginalna-szyna-kolejowa-i1248527

 

WPVNAERR