AKTUALNOŚCI

Koleje Małopolskie uruchomiły dziś kasę biletową na dworcu Kraków Główny. Kompleksowe rozwiązanie dostarczyła PKP Informatyka. Od dziś pasażerowie mogą w niej kupić bilety różnych przewoźników, także w ramach oferty „Wspólny Bilet”.

Od 9 grudnia 2018 r., zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pasażerowie kolei w Polsce mogą korzystać ze Wspólnego Biletu. Dzięki wprowadzeniu takiej usługi podróżni mogą kupić jeden bilet na całą podróż, a jego cena zostanie wyliczona w oparciu o jedną, zupełnie nową taryfę. Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim wygodę i spore oszczędności. Inicjatorem wdrożenia Wspólnego Biletu […]

Bezpieczeństwo w sieci to jeden z najgorętszych tematów branży IT w ostatnim czasie. Poziom zagrożeń i incydentów związanych z cyberbezpieczeństwem rośnie lawinowo z roku na rok, dlatego też w kontekście zabezpieczeń oraz monitoringu systemów informatycznych coraz większego znaczenia nabiera usługa Security Operations Center, świadczona przez nieliczne firmy na polskim rynku. W ich gronie znalazła się […]

25 listopada obchodzimy „Dzień Kolejarza”. Z tej okazji Zarząd PKP Informatyka spółka z o.o. wystosował okolicznościowe życzenia dla wszystkich pracowników sektora kolejowego w Polsce.

W dniach 15-16 listopada 2018 roku przedstawiciele Grupy PKP wzięli udział w Kongresie 590. Kongres jest miejscem spotkań przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń. Spółkę PKP Informatyka reprezentowali członkowie zarządu: Radosław Zawierucha i Jakub Prusik, który wziął dziś udział w debacie „Po pierwsze pasażer”.  

W dniach 17-19 września 2018 roku Europosłowie z Komisji ds. Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego odwiedzili Polskę. Jednym z punktów wizyty parlamentarzystów było Security Operations Center PKP Informatyka.

12 września 2018 roku w Warszawskim Domu Technika NOT obyła się konferencja naukowo-techniczna pt. „IT w transporcie szynowym. Informatyka kluczem do modernizacji kolei”. Organizatorami wydarzenia byli: PKP Informatyka spółka z o.o. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, a swojego patronatu udzielili: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy […]

12 września 2018 roku odbędzie się w Warszawie organizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej oraz PKP Informatykę konferencja naukowo – techniczna pt. „IT w transporcie szynowym. Informatyka kluczem do modernizacji kolei”.  Program konferencji oraz rejestracja są dostępne na stronie www.itwtransporcieszynowym.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

25 lipca 2018 r. walne zgromadzenie PKP S.A. powołało do zarządu spółki pana Tomasza Miszczuka. W związku z powyższym 26 lipca 2018 r. pan Tomasz Miszczuk zrezygnował z funkcji prezesa zarządu PKP Informatyka spółka z o.o. Pełnienie obowiązków prezesa zarządu powierzono  panu Jakubowi Prusikowi, Członkowi  Zarządu.

W niedzielę, 15 lipca 2018 r., odbyły się główne odchody upamiętniające falę strajków sprzed 38 lat, które objęły 150 zakładów na Lubelszczyźnie, w tym PKP w Lublinie. Bezpośrednią przyczyną strajku była podwyżka cen żywności. Protest lubelskich kolejarzy stał się symbolem „Lubelskiego lipca” i był impulsem do sierpniowych protestów na Wybrzeżu w 1980 roku.

       
WordPress Video Lightbox